Perfectdent
to miejsce, gdzie można uzyskać skuteczne leczenie PARADONTOZY, czyli choroby przyzębia.
Niektórzy sądzą, że jest to choroba nieuleczalna, ale nie jest to prawdą. Oferujemy kompleksową diagnostykę i mamy skuteczne rozwiązanie pozwalające objawy tej choroby całkowicie wyleczyć, choć jest to proces wymagający czasu i współpracy ze strony pacjenta, tak jak w każdej innej chorobie przewlekłej.
Warto wiedzieć, że paradontoza, to nie tylko problem rozchwiania i utraty uzębienia, ale bardziej niż jakikolwiek inny problem dotyczący jamy ustnej prowadzi do utraty zdrowia całego organizmu. Jednym ze skutków choroby przyzębia i jest choroba Alzheimera co jest w sumie rzeczą, która może zwrócić uwagę, ale nie tylko ten problem wynika z paradontozy. Choroba przyzębia wzmaga też ryzyko udaru i zawału, a przede wszystkim jest trwającym LATAMI źródłem infekcji bakteryjnej ogólnoustrojowej. Wzmaga więc choroby reumatyczne i jest czynnikiem ogromnego ryzyka w przypadku konieczności immunosupresji.
Oferowana u nas diagnostyka i leczenie
Przy podejrzeniu choroby przyzębia wykonujemy badanie sondą elektroniczną PA-ON i określamy wskaźniki dziąsłowe, które pokazują zaawansowanie procesu oraz dają jedyną realną możliwość monitorowania
Leczenie paradontozy – cennik
Pierwsza wizytka konsultacyjna: 150 zł
Badanie sondą PA-ON: 350 – 400 zł
Test PET (badanie genetyczne): 480 zł
Każdy pacjent jest inny, więc leczenie dobierane jest indywidualnie w zależności od zaawansowania stanu chorobowego i od możliwości pacjenta w zakresie wykonywania zaleceń lekarza stomatologa lub dyplomowanej higienistki stomatologicznej w kwestii zabiegów domowych. Na siłę i bez zgody (w tym finansowej zgody) pacjenta nie wykonujemy przecież żadnych zabiegów. Zawsze i szczerze, jest nam niezwykle miło, jeśli dzięki zaufaniu pacjenta i Jego współpracy osiągamy sukces w postaci zahamowania postępu paradontozy i zachowania własnych zębów u naszego pacjenta!
Choroba przyzębia
Najważniejszą informacją na temat paradontozy (choroby przyzębia) jest fakt, że jest to CHOROBA BAKTERYJNA wywoływana przez beztlenowe bakterie żyjące w kieszonkach dziąsłowych, czyli na granicy zęba i dziąsła, które to bakterie niszczą przyzębie oraz kość utrzymującą zęby, ale wpływają też negatywnie na cały organizm.
Warto wiedzieć, że według badań naukowych jednym ze skutków choroby przyzębia najprawdopodobniej jest choroba Alzheimera ale nie tylko ten problem wynika z paradontozy. Świadczą o tym artykuły naukowe
konkluzja:
Z medycznego punktu widzenia jest jednak oczywiste, że zapobieganie chorobom przyzębia lub strategie ukierunkowane na patogeny kamienia nazębnego, takie jak P. gingivalis, mogą mieć duży wpływ na częstość występowania i postęp choroby Alzheimera, chorób sercowo-naczyniowych i cukrzycy typu 2 oraz prawdopodobnie wielu innych zaburzeń .
Podobnych artykułów, można znaleźć oczywiście dużo więcej.
Przykrą wiadomością jest ta, że niestety nawet obecnie choroba przyzębia naprawdę rzadko jest rzetelnie diagnozowana na wczesnym etapie. Tymczasem wystarczy oprócz zwykłego zgłębnika, którym diagnozuje się próchnicę, użyć zgłębnik periodontologiczny (sondę )i wysondować kieszonki dziąsłowe badanego pacjenta. Jest to bardzo szybkie badanie wstępne, po którym można zidentyfikować czy problem istnieje, czy nie i powinno być szerzej stosowane. Dokładniejsza diagnostyka, typu wykres głębokości kieszonek i wymaz bakteriologiczny, przeprowadzana jest w dalszym etapie. Kolejnym problemem, jest konieczność współpracy pacjenta w leczeniu paradontozy, bo w leczeniu próchnicy, lekarz dentysta jest poniekąd ,,usługodawcą”. Pacjent przychodzi z chorym zębem – wychodzi z zaplombowanym (wypełnionym)/wyleczonym kanałowo, tak samo w przypadku wykonywania uzupełnień protetycznych, a nawet leczenia ortodontycznego – pacjent przychodzi po aparat, zgłasza się regularnie na wizyty, więc po pewnym czasie ma wyprostowane zęby i itd. W przypadku choroby przyzębia, leczenie jest podobne jak w przypadku innych chorób przewlekłych – bez stosowania się do zaleceń higienicznych, które pokazywane i przekazywane są u nas w gabinecie i regularnych wizyt kontrolnych przez dalsze lata nie ma możliwości trwałego wyleczenia. Nie ma żadnego skutecznego pojedynczego zabiegu, czy też leku mogącego chorobę przyzębia pokonać. Da się ją jednak zastopować i sprawić by jej objawów już nigdy nie było, co zaręczam, bo tak się dzieje u dobrze współpracujących pacjentów w naszej praktyce. Ważne jest by o paradontozie więcej mówić, bo niestety mało jest na ten temat informacji.
Dobrą wiadomością jest ta, że wyleczenie (zastopowanie) paradontozy na daną chwilę, da się zmierzyć matematycznie, sondując dziąsła i licząc wskaźniki dziąsłowe. W momencie gdy choroba przyzębia jest w remisji, można zająć się rekonstrukcjami zębów, czy nawet leczeniem ortodontycznym tak by uzyskać piękny i zdrowy, wymarzony uśmiech.