Leczenie Kanałowe - Kielce

Implanty Kielce

Czym jest endodoncja?

Endodoncja to dziedzina stomatologii, zajmująca się chorobami miazgi (tkanki wewnątrz zęba). Najczęstszą przyczyną zapalenia i martwicy miazgi jest duży, nieleczony ubytek próchnicowy. Innymi są urazy zębów (złamania, zwichnięcia) jak również mikrourazy spowodowane przeciążeniem zwarciowym. Jakkolwiek niektóre, bezobjawowe choroby miazgi wykrywamy przypadkowo, na zdjęciu rtg lub w badaniu tomograficznym, to większość pacjentów zgłasza się z bólem, kiedy zapalenie miazgi jest nieodwracalne lub jest ona martwa. Wtedy wykonuje się leczenie kanałowe. Polega ono na usunięciu z wnętrza zęba (z komory i kanalow) zmienionej chorobowo miazgi, wyjałowieniu tej przestrzeni i wypełnieniu jej odpowiednimi preparatami. Leczenie endodontyczne jest zwykle wykonywane w znieczuleniu miejscowym, aby zminimalizować dyskomfort pacjenta.

Leczenie kanałowe w Perfectdent

Endodoncja jest obiektem szczególnego zainteresowania Grzegorza Stamirskiego od początku pracy zawodowej. Współczesne metody opracowywania i wypełniania kanałów korzeniowych były tematem jego pracy dyplomowej w przebiegu specjalizacji.

 

Posiadamy duże doświadczenie w leczeniu endodontycznym i stosujemy tak na etapie diagnostyki jak i leczenia najnowsze metody, urządzenia i instrumentarium, w tym zabiegowy mikroskop stomatologiczny.

System radiografii cyfrowej Digora firmy Soredex pomocny w diagnostyce posiadamy od 1996r. Był to pierwszy taki system w Polsce południowowschodniej. Obecnie pracujemy z użyciem najnowszego urządzenia tej firmy.

 

W trakcie pracy używamy endometrów uznanych producentów europejskich VDW Satelec.

Do poszerzania kanałów stosujemy narzędzia ręczne i maszynowe oraz mikrosilnik endodontyczny firmy Dentsply Maillefer.