Endodoncja

 

Endodoncja


Nowoczesne rozwiązania i najnowsze technologie

Endodoncja

Endodoncja jest działem stomatologii zajmującym się chorobami miazgi zęba i powiązanych z nią tkanek przyzębia. Miazga zęba to tkanka miękka wypełniająca wnętrze komory i kanałów zębowych. W wyniku procesów zapalnych może ona ulec martwicy. Wtedy jedynym sposobem na zachowanie własnego zęba jest leczenie kanałowe. Polega ono na usunięciu z wnętrza zęba (z komory i kanałów) martwej tkanki oraz poszerzeniu tych kanałów w sposób umożliwiający szczelne ich wypełnienie.

Ze względu na nieregularny kształt kanałów korzeniowych dla osiągnięcia dobrych wyników konieczne jest doświadczenie, precyzja i cierpliwość w działaniu. Endodoncja jest obiektem szczególnego zainteresowania Grzegorza Stamirskiego od początku pracy zawodowej. Współczesne metody opracowywania i wypełniania kanałów korzeniowych były tematem jego pracy dyplomowej w przebiegu specjalizacji. Posiadamy duże doświadczenie w leczeniu endodontycznym i stosujemy tak na etapie diagnostyki jak i leczenia najnowsze metody, urządzenia i instrumentarium.

Ze względu na bardzo dobre wyniki leczenia kanałowego do tej pory nie było konieczności posługiwania się mikroskopem. Uwzględniając jednak ciągły rozwój, dbałość o trzymanie najlepszych standardów i ewentualną przydatność w innych zabiegach stomatologicznych nie wykluczamy możliwości jego zakupu.

System radiografii cyfrowej Digora firmy Soredex pomocny w diagnostyce posiadamy od 1996r. Był to pierwszy taki system w Polsce południowowschodniej. Obecnie pracujemy z użyciem najnowszego urządzenia tej firmy.

W trakcie pracy używamy endometrów Raypex 5 generacji firmy VDW oraz Neosono firmy Satelec.

Do poszerzania kanałów stosujemy narzędzia ręczne i maszynowe oraz mikrosilnik endodontyczny firmy Dentsply Maillefer.