Izabela Stamirska

Izabela Stamirska

Lekarz dentysta Izabela Stamirska (z domu Starczyńska) , lekarz dentysta

Specjalista ortodonta

Specjalista stomatologii ogólnej

O mnie:

Ortodoncja, dziedzina w której jestem specjalistą, to moja największa pasja.

Od dzieciństwa przepadałam za zajęciami, które wymagały zdolności manualnych, szczególnie wykonywania form przestrzennych jak rzeźba, szydełkowanie, robienie skomplikowanych wzorów na drutach, potem projektowanie i szycie ubiorów, a przede wszystkim za tym, co jest związane z medycyną oraz biologią. Lubiłam i dalej lubię wszystko co prowadzi do zwiększenia walorów estetycznych otaczającej nas rzeczywistości, a zwłaszcza do poprawy wyglądu i komfortu życia człowieka. Moje zainteresowanie medycyną, estetyką oraz modą i pracą wymagającą skupienia ukierunkowały mnie więc do wyboru zawodu lekarza stomatologa .

Na studia dostałam się bez problemu, za pierwszym "podejściem" z dużym zapasem punktów. Podczas studiów szczególnie zainteresowała mnie ortodoncja, choć w tamtych czasach nie była to dziedzina popularna, gdyż dostępne było tylko leczenie tradycyjnymi aparatami wyjmowanymi, bez niesamowitych możliwości jakie daje współczesne leczenie aparatami stałymi oraz metodami nakładkowymi. W dalszym życiu zawodowym dążyłam więc do realizacji tej mojej pasji i dlatego pomimo wielu trudności w dostępie do specjalizowania się lekarzy dentystów, uzyskałam najpierw tytuł specjalisty stomatologii ogólnej, a potem tytuł specjalisty ortodonty.

Od 2018 roku zainteresowałam się też periodontologią, gdyż bez dobrego rozpoznania ewentualnej choroby przyzębia, leczenie ortodontyczne osób dorosłych jest mocno utrudnione o ile wręcz niemożliwe. Zgłębianie tej dziedziny stomatologii poskutkowało wdrożeniem do naszej praktyki dokładnej diagnostyki i leczenia zachowawczego paradontozy, obecnie wspomaganego również laseroterapią.


Podziękowania

W drodze do specjalizacji z ortodoncji i zajmowania się terapią okluzyjną, szczególnie pomogła mi Pani Dr Barbara Czerwińska - Niezabitowska, która jest nie tylko Wybitnym Specjalistą Ortodontą, ale też wielkim Wzorem Do Naśladowania.
Dziękuję przede wszystkim za ogrom wiedzy, za bezinteresowność i za okazane serce, ale też za umieszczenie mnie na kartach księgi autorstwa Pani Doktor "DIAGNOSTYKA i LECZENIE dysfunkcji UKŁADU RUCHOWEGO NARZĄDU ŻUCIA w ujęciu holistycznym" jako lekarza, który wykonał terapię okluzyjną w jednym z przypadków w księdze tej umieszczonych.


Co nas wyróżnia?

Jako małżeństwo stomatologów, dzielimy wspólną pasję do naszego zawodu. Mamy ogromne doświadczenie zawodowe, ponad 25 lat pracy we wszystkich dziedzinach stomatologii. Tworzymy zgrany Zespół, gdzie poza lekarzami pracuje też higienistka stomatologiczna, z wykształcenia będąca również pielęgniarką i kosmetologiem, licencjonowana technik radiolog oraz fizjoterapeuta zajmujący się dysfunkcjami stawów skroniowo-żuchwowych.

Uprawnienia i niektóre certyfikaty