Izabela Stamirska

Izabela Stamirska

Lekarz dentysta Izabela Stamirska (z domu Starczyńska) - specjalista stomatologii ogólnej

  • W 1994 r ukończyła studia na Pomorskiej Akademii Medycznej na Wydziale Stomatologii i uzyskała tytuł lekarza stomatologa (po wejściu Polski do UE ustawowo zmieniony na lekarz dentysta).
  • W 1999 r. złożyła egzamin specjalizacyjny ze stomatologii ogólnej z wynikiem bardzo dobrym.
  • Od 1995 roku bierze udział w licznych kursach i szkoleniach ze stomatologii zachowawczej, estetycznej i z protetyki
  • Od 2005 roku intensywnie szkoli się w dziedzinie ortodoncji oraz okluzji i od 2007 roku z sukcesami prowadzi samodzielnie leczenie otrodontyczne pacjentów.

O mnie:

Ortodoncja to dziedzina stomatologii będąca moją największą pasją. W 2015 r. minęło 10 lat odkąd zgłębiam tajniki ortodoncji, stale biorąc udział w wielu kursach i szkoleniach, a dalej nie mija moje zauroczenie sztuką prostowania zębów oraz ukierunkowywania ich tak, by doprowadzić do prawidłowego zwarcia.

Od dzieciństwa lubiłam zajęcia, które wymagały zdolności manualnych, a szczególnie wykonywania form przestrzennych jak rzeźba, szydełkowanie, robienie skomplikowanych wzorów na drutach, a potem projektowanie i szycie ubiorów. Lubiłam i dalej lubię wszystko co prowadzi do zwiększenia walorów estetycznych otaczającej nas rzeczywistości.

Pamiętam też, że w czwartej klasie szkoły podstawowej dostałam od Mamy książkę "Człowiek cudowna maszyna" - a ta publikacja skierowała moje zainteresowania na zgłębianie funkcjonowania organizmu człowieka i tak już zostało.

Moje zainteresowanie medycyną, estetyką oraz modą i pracą wymagającą skupienia ukierunkowały mnie do wyboru zawodu lekarza stomatologa . Na studia dostałam się bez problemu, za pierwszym "podejściem" z dużym zapasem punktów. Jedyne co mnie martwiło przy wyborze zawodu, to obawa o to, że moja przyszła profesja kojarzy się z dyskomfortem ze strony pacjentów. Na szczęście nim skończyłam studia pojawiły się wspaniałe możliwości wykonywania znieczuleń do zabiegów. Pierwszym sprzętem jaki kupiłam jeszcze podczas studiów, do przyszłej mojej praktyki prywatnej, było urządzenie do znieczuleń - działające rewelacyjnie do dziś i dzięki temu, że kształtem przypomina długopis dobrze się kojarzące.

Podczas studiów szczególnie zainteresowała mnie ortodoncja, choć w tamtych czasach nie była to dziedzina popularna, gdyż dostępne było tylko leczenie tradycyjnymi aparatami wyjmowanymi, które u dzieci w określonych wadach zgryzu są wspaniałą i niezastąpioną metodą leczenia, ale u osób dorosłych raczej niewiele mogą zdziałać.

Gdy w 2005 roku zetknęłam się z nowoczesną ortodoncją, polubiłam ją jeszcze bardziej.


Podziękowania

W mojej drodze do zajmowania się leczeniem ortodontycznym i terapią okluzyjną szczególnie pomogła mi Pani Dr Barbara Czerwińska - Niezabitowska, która jest nie tylko Wybitnym Specjalistą Ortodontą, ale też wielkim Wzorem Do Naśladowania.
Dziękuję przede wszystkim za ogrom wiedzy, za bezinteresowność i za okazane serce, ale też za umieszczenie mnie na kartach księgi autorstwa Pani Doktor "DIAGNOSTYKA i LECZENIE dysfunkcji UKŁADU RUCHOWEGO NARZĄDU ŻUCIA w ujęciu holistycznym" jako lekarza, który wykonał terapię okluzyjną w jednym z przypadków w księdze tej umieszczonych.


Co nas wyróżnia?

Jako małżeństwo stomatologów, dzielimy wspólną pasję do naszego zawodu. Mamy ogromne doświadczenie w stomatologii zachowawczej, estetycznej, endodoncji i protetyce, gdyż tym głównie zajmowaliśmy się przez lata dziewięćdziesiąte i połowę dwutysięcznych, a nasz rozwój w kierunku terapii okluzyjnej, implantologii, periodontologii i ortodoncji, pozwala na bardziej kompleksowe leczene i i kreowanie pięknego uśmiechu nawet w sytuacjach, gdy niektórzy rozkładają ręce.

Uprawnienia i niektóre certyfikaty