Systemy nakładkowe

System nakładkowy Orthero

Prawidłowy zgryz jest bardzo ważny z wielu powodów. Właściwe ułożenie zębów ma duży wpływ na mówienie, gryzienie i przełykanie. Jest także kluczowe dla wyglądu twarzy i pięknego uśmiechu oraz komfortu życia.

 

Problemy ze zgryzem ma wiele osób. Zdarza się, że zęby są za długie, za krótkie, czy stłoczone, czyli zbyt ciasno umiejscowione obok siebie. Na szczęście dziś nieprawidłowy zgryz nie jest już problemem. Istnieje wiele sposobów korekcji zgryzu – od ćwiczeń twarzy, przez aparaty ortodontyczne – stałe lub ruchome, kończąc na zabiegach chirurgicznych szczęki i żuchwy.

 

Czas, w jakim należy zacząć leczenie wady zgryzu, zależy od jej rodzaju, nie od wieku dziecka. Warto przyprowadzić na wizytę konsultacyjną dziecko mające 6-7 lat w okresie gdy zęby mleczne zaczynają się wymieniać na stałe. Część nowoczesnych aparatów stałych zakłada się bowiem już na niektóre zęby mleczne, co ma na celu sterowanie wzrostem kości szczęk jeśli są wskazania u  małego pacjenta.

 

Dotychczas najczęściej stosowaną metodą leczenia wad zgryzu były stałe aparaty ortodontyczne. W Perfectdent dostępne są nowoczesne, przezroczyste systemy nakładkowe, które są niemal niewidoczne, ściśle przylegają do zębów, a dzięki temu proces leczenia trwa krócej i znacznie bardziej komfortowy. W przypadku systemów nakładkowych nie jest konieczne wykonywanie gipsowego wycisku. Wystarczy precyzyjny skan jamy ustnej. Ponadto systemy nakładkowe są wygodne w użytkowaniu, można je samodzielnie zdejmować i zakładać.

 

Specjaliści w Perfectdent zapewniają kompleksową pomoc w zakresie leczenia ortodontycznego oraz doradzają, jakie rozwiązanie będzie optymalne dla indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

Na miejscu posiadamy skaner wewnątrzustny, tak że nie trzeba robić wycisku, aby zamówić nakładki.

Procedura jest następująca:  Na wizycie konsultacyjnej specjalista ortodonta kwalifikuje, czy daną wadę zgryzu można leczyć nakładkami.  Kolejny krok, to wykonanie zdjęć rentgenowskich, następnie skanowanie i rejestracja zgryzu pacjenta. Na kolejnej wizycie pacjent otrzymuje pięknie zwizualizowany plan leczenia w programie graficznym i po zatwierdzeniu oraz zapłacie zaliczki jest on realizowany. Nakładki należy nosić 22-23 godziny na dobę, zdejmować jedynie do posiłków i do picia gorących napojów.  Na wizycie gdy te estetyczne aparaty są oddawane, lekarz ortodonta najczęściej przykleja małe zaczepy w kolorze zębów, które na koniec leczenia są usuwane. 

W przypadku bardziej skomplikowanych i nasilonych wad zgryzu specjalista ortodonta ma możliwość zastosowania kombinacji aparatów stałych i nakładek. Na przykład można poszerzyć  górną szczękę, niewidocznym aparatem montowanym wewnątrzustnie, a następnie zamiast zamków, zastosować nakładki, bo w przypadku takich nasilonych problemów ortodontycznych, same alignery nie będą wystarczająco skuteczne. 

Warto więc nakładkami leczyć się u specjalisty ortodonty, bo przebieg korekty zgryzu  jest wtedy lepiej zaplanowany.