Sonda PA-ON

PA-ON Elektroniczne badanie stanu przyzębia.


Umożliwia szybką, bezbolesną i jednoznaczną diagnostykę choroby

Periometr PA-ON to pierwsze na świecie, innowacyjne urządzenie do automatycznego badania wskaźników periodontologicznych.

W PERFECTDENT s.c. jest jedynym tego typu urządzeniem w Województwie Świętokrzyskim

Elektroniczna sonda PA-ON umożliwia łatwe rozpoznanie choroby przyzębia we wczesnym stadium, a właściwa, jednoznaczna diagnoza, pozwala zapobiec dalszemu rozwojowi problemu i nieuchronnej utracie własnych zębów, co miałoby miejsce, gdyby nie podjąć leczenia w odpowiednim czasie.

Korzyści z automatycznego badania:

  • sonda PA-ON umożliwia określenie głębokości kieszonek , recesji, wskaźnika krwawienia, grubości płytki, ruchomości zębów i zapisanie danych w odpowiednim oprogramowaniu.
  • wszystkie badania są liczbowo i graficznie zapisywane w indywidualnej karcie pacjenta, tworząc wizualizację stanu przyzębia (wyniki badania można na siebie nakładać i przesyłać innym lekarzom do konsultacji)
  • pacjent może sam zobaczyć swoje potrzeby i otrzymać najlepszy plan leczenia dostosowany do jego realnych potrzeb
  • badania wykonywane są sterylnymi nasadkami, które są tak przygotowane, aby pomiar był bezbolesny i zawsze występował z jednakową siłą nacisku
  • oprogramowanie sondy PA-ON umożliwia wykonywanie zestawienia wyników badań, nałogów oraz obciążeń zdrowotnych i wygenerowanie indywidualnej oceny ryzyka periodontologicznego
  • umożliwia wykonanie diagnostyki periodontologicznej przy implantach