Oferowane u nas leczenie

 

OFEROWANE U NAS LECZENIE

By móc wdrożyć odpowiednie leczenie, najpierw trzeba dokładnie zdiagnozować problem.

W trakcie wizyty konsultacyjnej możemy stwierdzić, czy u pacjenta występuje choroba przyzębia (paradontoza) czy inny problem z dziąsłami, jak np. recesje z przyczyn mechanicznych.

Przy podejrzeniu choroby przyzębia wykonujemy badanie sondą elektroniczną PA-ON i określamy wskaźniki dziąsłowe, które pokazują zaawansowanie procesu oraz dają jedyną realną możliwość monitorowania przebiegu leczenia.

Choroba przyzębia to wynik inwazji bakterii beztlenowych do kieszeni dziąsłowych.

Aby móc walczyć z wrogiem trzeba go poznać, rozpoznać. W tym celu na miejscu, w naszej praktyce, wykonujemy test PET - wymaz z kieszonek dziąsłowych, który pokazuje czy u danego pacjenta występują bakterie powodujące paradontozę i jaka jest ich ilość. Otrzymujemy potem wynik w postaci diagramu oraz zalecenia dotyczące wstępnej antybiotykoterapii.

Test PET przykładowy:

Kolejnym krokiem jest diagnostyka głebokości kieszeni dziąsłowych i diagnostyka radiologiczna (w większości przypadków wskazana jest tomografia stomatologiczna CBCT), by ustalić RZECZYWISTE zaawansowanie procesu chorobowego i podjąć decyzje lecznicze - ile zebów można uratować, a ile niestety nie, dla dobra reszty.

Najważniejszym i kluczowym jest jednak zmiana nawyków higienicznych pacjenta, bo niestety antybiotyków nie wolno przyjmować non stop, a bakterie wywołujace paradontozę szybko odnawiają swoją kolonię w przyzębiu, jeśli pacjent nie będzie z nimi walczył aktywnie. Pomagamy w tej walce, pokazując pacjentom jak należy prawidłowo dbać o zęby jeśli ma się chorobę przyzębia.

Możliwe są więc tylko dwie drogi:

W przebiegu leczenia choroby przyzębia - czyli w walce z bakteriami wywołujacymi paradontozę, poza codzienną domową higienizacją, bardzo ważne są profesjonalne zabiegi usuwające złogi nazębne oraz dezynfekujące kieszenie dziąsłowe

Zabieg FOTO-SAN Absolutnie bezbolesny zabieg, podczas którego Higienistka Stomatologiczna wprowadza do kieszonek dziąsłowych preparat odkażający i aktywuje go światłem lampy FOTO-SAN

Gdy uda się zwalczyć złe bakterie - wywołujące paradontozę, w miejsca po nich warto wszczepić specjalne bakterie symbiotyczne (dobre bakterie). Temu służy również bezbolesny zabieg PROLAC - SAN

Dla utrwalenia efektu leczenia, konieczne są stałe cokwartalne wizyty, bo niestety paradontoza jest chorobą przewlekłą i przy braku czujności ze strony pacjenta ma ogromną tendencję do nawracania.

Na koniec rzecz o finansach… Pierwszorazowa wizyta konsultacyjna kosztuje 100 zł. Badanie sondą PA-ON 250 zł. Jeśli odbywa się ono od razu na pierwszej wizycie, wtedy konsultacja kosztuje 50 zł. Test PET jest zaś badaniem gdzie na podstawie pobranych próbek uzyskuje się informacje o materiale genetycznym (DNA) patogenów wywołujących periodontitis (REAL-TIME PCR) jest więc badaniem kosztownym ( 260- 480 zł).Każdy pacjent jest inny, więc leczenie dobierane jest indywidualnie w zależności od zaawansowania stanu chorobowego i od możliwości pacjenta w zakresie wykonywania zaleceń lekarza stomatologa lub dyplomowanej higienistki stomatologicznej w kwestii zabiegów domowych. Na siłę i bez zgody (w tym finansowej zgody) pacjenta nie wykonujemy przecież żadnych zabiegów. Zawsze i szczerze, jest nam niezwykle miło, jeśli dzięki zaufaniu pacjenta i Jego współpracy osiągamy sukces w postaci zahamowania postępu paradontozy i zachowania własnych zębów u naszego pacjenta!