Jaki sposób wybielania zębów Państwo polecają?

Jaki sposób wybielania zębów Państwo polecają?

Jesteśmy zwolennikami wybielania metodą nakładkową. Polega ona na stosowaniu podczas snu lub na kilka godzin w dzień przezroczystych nakładek wypełnionych żelem wybielającym. Jest to naszym zdaniem bezpieczniejsza i dająca ninimalną ilość podrażnień szkliwa i dziąseł metoda w porównaniu z wybielaniem gabinetowym, gdzie stosowane są spore stężenia środków utleniających.

Czasami osoby pytające o wybielanie tak naprawdę nie mają ciemnych zębów, tylko np. za bardzo przechylone do tyłu, więc po prostu zęby te są schowane w cieniu warg, a pacjent nie potrzebuje wybielania, tylko leczenia ortodontycznego.

Niekiedy efekt wybielenia pojawia się po prostu po wymianie starych, przebarwionych wypełnień (plomb) na nowe, a watro wiedzieć, że żaden preparat starych wypełnień nie wybieli.

Najlepszy efekt wybielania widać na zdrowych, równych zębach, bez wypełnień z przodu, mających jedynie niewielki defekt kolorystyczny w postaci zbyt żółtego odcienia. Zęby w tonacji szarej – najczęściej po wybielaniu będą jeszcze bardziej szare niestety. Kłopot jest też z białymi plamami na zębach – po wybielaniu stają się bardziej widoczne.
Jeśli wybielanie nie może dać pozytywnego efektu, pozostaje wykonanie licówek, najlepiej (w sensie najładniej) porcelanowych.