Clear Aligner

 

System Clear Aligner


Nowoczesne rozwiązania i najnowsze technologie

Clear aligner - nowość w ortodoncji

CA-logo-RGB-300dpiNareszcie naukowcy stworzyli alternatywę dla aparatów stałych!

Jest to wysoce estetyczna i niewidoczna metoda leczenia ortodontycznego. Obecnie jako jedyna osoba w Kielcach mam autoryzację ośrodka referencyjnego na leczenie clear-aligner. Na serio jest to sympatyczna metoda, sprzyjająca higienie i w tej metodzie jest znikoma ilość, albo wcale nie ma elementów drażniących policzki lub język. Polega na stosowaniu sekwencji przezroczystych wyjmowanych nakładek, które prostują zęby. W porównaniu do aparatów stałych, przyspiesza leczenie, ale o ile przy niewielkich wadach zgryzu cenowo podobna jest do leczenia aparatami stałymi, o tyle przy dużych wadach zgryzu jest to kosztowna metoda. Po odbyciu zaawansowanego kursu leczenia clear aligner w razie potrzeby łączę elementy aparatów stałych montowanych w strefie niewidocznej (np. poszerzających boczne zęby) z clear aligner, co daje szerszy wachlarz możliwości leczenia tą metodą i czasem zmniejsza koszty.

Clear Aligner bywa też wspaniałą metodą dla leczenia niewielkich nawrotów stłoczeń i rotacji zębów po leczeniu aparatem stałym, co zdarza się  przy braku lub przy zaniechaniu stosowania odpowiedniej retencji.

Koszt wizyty wstępnej to 100 zł i wtedy jestem w stanie orientacyjnie powiedzieć, czy jest możliwość leczenia tą metodą, czy nie, a jeśli tak to dalej: koszt modeli : 50 zł + dwa rentgenogramy. Konieczna jest też symulacja efektów leczenia którą dla moich pacjentów wykonuje autoryzowany na Polskę ośrodek szkoleń leczenia tą metodą w Rzeszowie, a symulacja ta pokaże ile maksymalnie etapów wymaga leczenie danego pacjenta - koszt 300 zł za jeden łuk zębowy.

Nadmieniam, że nie odważyłabym się podjąć leczenia metodą clear aligner, nie mając ugruntowanej wiedzy o konwencjonalnym leczeniu ortodontycznym, bo w razie problemów (choć jedynie sporadycznie się one zdarzają) mogę kontynuować leczenie aparatem stałym, jeśli pacjent się na to zdecyduje. Posiadam też system do montowania niewidocznych uchwytów (grips) usprawniających działanie nakładek. Przewagą CA nad innymi metodami leczenia nakładkowego jest też comiesięczna (lub maksymalnie co 6 tygodni) kontrola pacjenta i możliwość weryfikacji wyników oraz ewentualnego wprowadzenia drobnych, ale istotnych i skutecznych modyfikacji do tego leczenia.

Dla dokładniejszych informacji polecam inne strony www, clear aligner poświęcone, np. www.clearaligner.pl, www.aligner.pl, www.ortodent.pl