Choroby przyzębia

 

CHOROBA PRZYZĘBIA

Pacjent mający problem z przyzębiem, czyli krwawiące dziąsła i odsłonięte korzenie zębów jak na fotografii poniżej, może dzięki leczeniu się u nas zachować własne zęby na długo.

Możliwe jest też poprawienie wyglądu uśmiechu, co prezentujemy na fotografii tej samej pacjentki po leczeniu.

Choroba przyzębia jest problemem, który według statystyk dotyka do 60 -70% Polaków w dojrzałym wieku. Stwierdzono, że jest jedną z chorób cywilizacyjnych i koreluje z cukrzycą II typu a także pogarsza rokowane u osób z chorobami serca, nerek i problemami reumatoidalnymi. Prowadzi ona do rozchwiania i niestety w efekcie do utraty ,,zdrowych” zębów, czyli takich które nie były zaatakowane procesem próchnicowym. Głównymi objawami tej choroby są: krwawienie dziąseł przy dotyku i przy szczotkowaniu, zwiększona ruchomość zębów oraz odsłanianie się korzeni i zmiana pozycji zębów (,krzywienie się zębów”). Powoduje to problemy estetyczne. Z czasem pojawia się ból odsłoniętych korzeni zębów oraz ból dziąseł, a przy długo trwającym procesie chorobowym pacjent traci kolejne zęby i grozi mu całkowite bezzębie.

Najważniejszą informacją na temat paradontozy (choroby przyzębia) jest fakt, że jest to CHOROBA BAKTERYJNA wywoływana przez beztlenowe bakterie żyjące w kieszonkach dziąsłowych, czyli na granicy zęba i dziąsła, które to bakterie niszczą przyzębie oraz kość utrzymującą zęby, ale wpływają też negatywnie na cały organizm.

NIE JEST PRAWDĄ, ŻE ,,dziąsła z wiekiem stają się mniej sprężyste” - cały problem to proces BAKTERYJNY!