Aparaty ruchome

Ruchome aparaty ortodontyczne przeznaczone są do korekty wad zgryzu przede wszystkim u małych dzieci. To pierwsza, podstawowa metoda leczenia ortodontycznego, która jest kluczem do pięknego uśmiechu i zdrowia jamy ustnej. Stosowanie ruchomych aparatów ortodontycznych koryguje nieprawidłowości w ustawieniu zębów oraz kieruje właściwym wzrostem i rozwojem kości szczęki.

 

Ruchomy aparat ortodontyczny wykonany jest z plastikowej podstawy oraz regulowanych elementów ze stali nierdzewnej. Plastikowa podstawa ściśle przylega do podniebienia i zębów, a dzięki stalowym drutom można łatwo regulować mocowanie aparatu. Taka konstrukcja umożliwia utrzymanie żuchwy w prawidłowym ułożeniu oraz stabilizuje pozycję zębów.

 

Ruchomy aparat ortodontyczny trzeba nosić w nocy i w dzień, zdejmując tylko na czas posiłków i mycia zębów. Rozwiązanie jest łatwe w czyszczeniu i wygodne w użytkowaniu.

 

Najczęściej tymi aparatami leczę dzieci w okresie uzębienia mieszanego. Jest to bardzo ważny etap leczenia, bo poprawia czynność narządu żucia i czasami modeluje wzorzec wzrostu szczęk u dziecka. Efekty leczenia wczesnego są bardziej trwałe i skuteczne niż jedynie leczenie w okresie po zakończeniu wzrostu, a czasem bez tego etapu w dorosłości jedyną możliwością bywa leczenie operacyjne. Warto przyprowadzić dziecko na wizytę konsultacyjną w wieku pięciu – siedmiu lat, by dowiedzieć się czy dziecko tego leczenia wstępnego potrzebuje.

Koszt wizyty konsultacyjnej – 150 zł.